Zdanowska skazana. Powinna wycofać się z wyborów?

09-10-2018 | 0 wypowiedzi
|
O co chodzi?

Wtorkowym Gościem Radia ZET był Sławomir Neumann. Komentował słowa polityków PiS o Hannie Zdanowskiej, która zdaniem parti rządzącej nie powinna sprawowac funkcji prezydenta Łódzi.

Sławomir Neumann: Ani Sasin ani nikt inny nie ma prawa wprowadzać do Łodzi komisarza! PiS straszy, bo ma słabych kandydatów. Zdanowska nie została skazana na więzienie, więc może być prezydentem„Myślę, że pan Ziobro odpływa w zaklęte rewiry. Nie przypominam sobie, żeby w 2014 roku, kiedy wybuchła afera podsłuchowa, ktoś z PiS narzekał na to, że dziennikarze dotarli do tych materiałów” – mówi gość Radia ZET Sławomir Neumann, pytany o ministra sprawiedliwości, który sugeruje, że Sąd...

Zdanowska skazana. Powinna wycofać się z wyborów?

09-10-2018 | 0 wypowiedzi
|

Wtorkowym Gościem Radia ZET był Sławomir Neumann. Komentował słowa polityków PiS o Hannie Zdanowskiej, która zdaniem parti rządzącej nie powinna sprawowac funkcji prezydenta Łódzi.

Sławomir Neumann: Ani Sasin ani nikt inny nie ma prawa wprowadzać do Łodzi komisarza! PiS straszy, bo ma słabych kandydatów. Zdanowska nie została skazana na więzienie, więc może być prezydentem

„Myślę, że pan Ziobro odpływa w zaklęte rewiry. Nie przypominam sobie, żeby w 2014 roku, kiedy wybuchła afera podsłuchowa, ktoś z PiS narzekał na to, że dziennikarze dotarli do tych materiałów” – mówi gość Radia ZET Sławomir Neumann, pytany o ministra sprawiedliwości, który sugeruje, że Sąd Najwyższy nie jest apolityczne ws. afery taśmowej. „Dziś, kiedy to prokuratura ma materiały, dziennikarz dostał zgodę na przeczytania protokołów, nagle Ziobro ma problem, bo dotyczą premiera rządu PiS, a wcześniej jak go nazywali – bankstera Morawieckiego” – dodaje szef klubu PO. Jego zdaniem Prawo i Sprawiedliwość ma problem z aferą taśmową, bo do końca nie wiedzą, gdzie są kolejne taśmy, czy w ogóle istnieją i kto je ewentualnie ma „a dotyczą Mateusza Morawieckiego, na którego postawili”.

Pytany przez Beatę Lubecką o to, czy Koalicja Obywatelska złoży wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu, polityk odpowiada, że „największym wotum nieufności będzie kartka do głosowania”. Dymisja premiera? „Nie ma jak tego zrobić, bo nie ma Sejmu. PiS nie zwołuje Sejmu, więc jak można debatować…” – pyta gość Radia ZET. Ocenia także, że Mateusz Morawiecki „miał robić w Europie dobre wrażenie po Beacie Szydło, ale legło to w gruzach przy ustawie o IPN, którą załatwił mu Ziobro z Jakim”. „21 października okaże się, że cała ta krucjata, cyrk wyjazdowy Morawieckiego po Polsce nic nie dał Prawu i Sprawiedliwości a raczej na tym stracili” – uważa polityk Platformy.

Beata Lubecka pytała swojego gościa również o słowa Jacka Sasina, który uważa, że Hanna Zdanowska - nawet jeśli wygra – nie będzie mogła być prezydentem Łodzi. „To typowe dla PiS-u – nie potrafią wygrywać, mają słabych kandydatów więc myślą, jak wprowadzić komisarzy do miast” – ocenia Sławomir Neumann. Podkreśla, że nie ma żadnego problemu, ponieważ Zdanowska „nie została skazana na areszt czy więzienie więc zgodnie z kodeksem wyborczym może kandydować, może być prezydentem i mówił o tym przewodniczący PKW”. „Jeżeli nie będzie dobrego wyniku dla PiS, to rozumiem, że są gotowi wprowadzać komisarzy do miast. To jest skandal!” – mówi Neumann i dodaje: „Ani Sasin ani nikt inny nie będzie miał prawa wprowadzać komisarza do Łodzi”.

Dlaczego Platforma nie poparła kandydatki Prawa i Sprawiedliwości na Rzecznika Praw Dziecka, Agnieszki Dudzińskiej? „Dla zasady, którą wprowadził PiS, że wszystko musi być upolitycznione, pisowskie i PiS-owi podległe. Uznaliśmy, że niech wybiera sobie sam RPD” – tłumaczy gość Radia ZET. Dopytywany o to, dlaczego jego partia nie zgłosiła kolejnej kandydatury, Neumann odpowiada: „Ponieważ uważaliśmy, że to jest upolitycznianie tego stanowiska”.

Nagraj swoje zdanie
Pozostałe tematy
Zobacz o czym wcześniej rozmawialiśmy
null