Trump nie powinien ufać Kim Dzong Unowi?

13-06-2018 | 0 wypowiedzi
|
O co chodzi?

W porannej rozmowie Radia ZET szef Zakładu Bezpieczeństwa Globalnego i Studiów Strategicznych PAN komentował spotkanie Donald Trump - Kim Dzong Un.

Konrad Piasecki: Trump, przywódca USA, dopieszcza Kima, człowieka jednak z krwią, która kapie mu z rąk!Prof. Waldemar Dziak: Wszyscy wiemy, jaki jest Trump! Wszystkiego po Trumpie się można spodziewać. Że poklepie... już nie chcę nic mówić.Poklepie tu i ówdzie, nie tylko Kima.Tak, nie tylko Kima. Klepnął go, cofnął rękę, nie bardzo wiedział itd. O skali zaufania między przywódcami niech świadczy ten malutki obrazek, kiedy zbliżają się do podpisania deklaracji, leżą pióra i nagle bezpieczniak północnokoreański leci w...

Trump nie powinien ufać Kim Dzong Unowi?

13-06-2018 | 0 wypowiedzi
|

W porannej rozmowie Radia ZET szef Zakładu Bezpieczeństwa Globalnego i Studiów Strategicznych PAN komentował spotkanie Donald Trump - Kim Dzong Un.

Konrad Piasecki: Trump, przywódca USA, dopieszcza Kima, człowieka jednak z krwią, która kapie mu z rąk!

Prof. Waldemar Dziak: Wszyscy wiemy, jaki jest Trump! Wszystkiego po Trumpie się można spodziewać. Że poklepie... już nie chcę nic mówić.

Poklepie tu i ówdzie, nie tylko Kima.

Tak, nie tylko Kima. Klepnął go, cofnął rękę, nie bardzo wiedział itd. O skali zaufania między przywódcami niech świadczy ten malutki obrazek, kiedy zbliżają się do podpisania deklaracji, leżą pióra i nagle bezpieczniak północnokoreański leci w rękawiczkach i z chusteczką i co robi? Czyści pióro. "A, czy ci amerykańscy imperialiści nie zamierzają otruć naszego Kim Dzong Una?".

Ale to nie jest naiwniakiem, nie jest frajerem, kupując takiego Kima?

Uwaga - on chce przejść do historii.

I Nagrodę Pokojową Nobla jeszcze dostać.

I nagrodę. Bo jak patrzymy na tę konstrukcję Trumpa, widać, że on chce mieć sukces za wszelką cenę. To jest człowiek biznesu. "Zrobię deal! Ustąpię tu i tu, a Kim Dzong Un ustąpi z tym".  Ja nawet w wywiadach dla "Polski Zbrojnej" ostatnio powiedziałem, że ja nie wierzę, że szczyt się odbędzie, dlatego że ja nie znam, o czym oni mają rozmawiać. Rzucane są jakieś ogólne tematy, a mianowicie: denuklearyzacja. Co to znaczy denuklearyzacja, skoro USA mówiąc o denuklearyzacji, mówią "całkowite, bezwarunkowe, kontrolowalne rozbrojenie atomowe Korei Północnej". Dla Kim Dzong Una denuklearyzacja to początek wielkiego, długiego okresu, może pięcio-, może 10-letniego .dochodzenia do konsensusu. Kiedy mówimy o denuklearyzacji, czy mówimy o 5% potencjału, 10%, 50%? Mnie interesują takie rzeczy - co konkretnie?

I nic konkretnie na razie?

I nic konkretnie!

Nagraj swoje zdanie
Pozostałe tematy
Zobacz o czym wcześniej rozmawialiśmy
null