Schetyna do KE: nie odpuszczajcie PiS. Bruksela dogada się z Warszawą?

15-05-2018 | 0 wypowiedzi
|
O co chodzi?

Grzegorz Schetyna komentował w Radiu ZET ogłoszony ostatnio przez Komisję Europejską i poski rząd postęp w rozmowach na linii Bruksela-Warszawa.

Konrad Piasecki: A jeśli rząd dogada się z Brukselą, to co będzie? Jeśli Bruksela odpuści, powie: "Dobrze, starczy"?Grzegorz Schetyna: "To w porządku, że Zbigniew Ziobro wybiera sędziów i nadzoruje KRS"?Ale najwyraźniej jakieś rozmowy się tam toczą, skoro rządzący wycofują się z niektórych ustaw. Czegoś Bruksela od nich żąda, oni to robią, i czas dogadania się może być bliski, choć może być i daleki.Ale są też rozmowy między Izraelczykami i Palestyńczykami.Ale one trwają już z 60 lat.Albo trochę więcej.Albo i 70. A...

Schetyna do KE: nie odpuszczajcie PiS. Bruksela dogada się z Warszawą?

15-05-2018 | 0 wypowiedzi
|

Grzegorz Schetyna komentował w Radiu ZET ogłoszony ostatnio przez Komisję Europejską i poski rząd postęp w rozmowach na linii Bruksela-Warszawa.

Konrad Piasecki: A jeśli rząd dogada się z Brukselą, to co będzie? Jeśli Bruksela odpuści, powie: "Dobrze, starczy"?

Grzegorz Schetyna: "To w porządku, że Zbigniew Ziobro wybiera sędziów i nadzoruje KRS"?

Ale najwyraźniej jakieś rozmowy się tam toczą, skoro rządzący wycofują się z niektórych ustaw. Czegoś Bruksela od nich żąda, oni to robią, i czas dogadania się może być bliski, choć może być i daleki.

Ale są też rozmowy między Izraelczykami i Palestyńczykami.

Ale one trwają już z 60 lat.

Albo trochę więcej.

Albo i 70.

A wybuchają takie rzeczy, jak te wczoraj. Ja uważam, żeby filozofia, polityka tego rządu nie może być zaakceptowana przez KE, bo ona jest w wariancie np. relacji, jeśli chodzi o niezawisłość sądów, jest antypraworządna. Nie może być zaakceptowana.

Czyli mówi pan Brukseli: "Nie dogadujcie się z nimi! To są źli ludzie!".

Nie, pan pyta mnie, jak to oceniam - taka jest moja ocena.

Że nie będzie zgody?

Nie ma możliwości dogadania się, ponieważ ten rząd łamie podstawowe zasady, dlatego nie może to być uznane przez Brukselę. To jest oczywiste.

Ale gdyby dziś zadzwonił do pana Frans Timmermans i powiedział: "Uważasz, że te zmiany, które robi PiS mają sens i rzeczywiście należy trochę im odpuścić?", to co by pan powiedział?

Tobym powiedział: "Nie, nie mają żadnego sensu".

"I nie odpuszczajcie im".

I nie powinno się im odpuścić, dlatego że walczą z praworządnością i konstytucją, cały czas.

Nagraj swoje zdanie
Pozostałe tematy
Zobacz o czym wcześniej rozmawialiśmy
null