Przyłączenie się Barbary Nowackiej do Koalicji Obywatelskiej to hipokryzja?

11-09-2018 | 0 wypowiedzi
|
O co chodzi?

Wtorkowym gościem Beaty Lubeckiej była liderka Inicjatywa Polska. Barbara Nowacka mówiła o jej nowej koalicji z Nowoczesną i PO.

Beata Lubecka: Kto to napisał na Twitterze - 8.08.2016, konserwatywny  szef Schetyna konserwatywnej partii PO zapowiedział, że będą konserwatywni przynajmniej szczerze po latach mamienia wyborców lewicowych i liberalnych, że będą reprezentować ich interesy. Grzegorz Schetyna nie jest konserwatystą, stał się socjaldemokratą?Barbara Nowacka: Grzegorz Schetyna jest szefem PO, która jak rozumiem, nie zmienia swojego programu. Inicjatywa Polska jest stowarzyszeniem o wartościach demokratycznych i nie zmieniamy swojego...

Przyłączenie się Barbary Nowackiej do Koalicji Obywatelskiej to hipokryzja?

11-09-2018 | 0 wypowiedzi
|

Wtorkowym gościem Beaty Lubeckiej była liderka Inicjatywa Polska. Barbara Nowacka mówiła o jej nowej koalicji z Nowoczesną i PO.

Beata Lubecka: Kto to napisał na Twitterze - 8.08.2016, konserwatywny  szef Schetyna konserwatywnej partii PO zapowiedział, że będą konserwatywni przynajmniej szczerze po latach mamienia wyborców lewicowych i liberalnych, że będą reprezentować ich interesy. Grzegorz Schetyna nie jest konserwatystą, stał się socjaldemokratą?

Barbara Nowacka: Grzegorz Schetyna jest szefem PO, która jak rozumiem, nie zmienia swojego programu. Inicjatywa Polska jest stowarzyszeniem o wartościach demokratycznych i nie zmieniamy swojego programu. Idziemy wspólnie do wyborów sejmikowych, ponieważ uważamy wspólnie, że dzisiaj największym wyzwaniem jest dopilnowanie tego, żeby samorządy były demokratyczne i wolne. A PiS, który stoi po drugiej stronie, również z szerokim wachlarzem programowym od Gowina po Ziobrę, czyli Solidarną Polskę versus Thatcheryści, idą jednym frontem po to, żeby samorządy zawłaszczyć.

Beata Lubecka: Do sejmików z Nowoczesną i PO? Absolutnie nie, wybory w Warszawie - nie wyobraża sobie na wspólnych listach osób, które broniły lokatorów i tych, którzy odpowiadają za dziką reprywatyzację - to cytat z Nowackiej Barbary, gość Radia ZET, 24.10.2017 roku. I co, teraz już pani sobie wyobraża wspólne listy z tymi, którzy odpowiadają za dziką reprywatyzację?

Barbara Nowacka: Świat się zmienia, czasy się zmieniają, bardzo jestem zadowolona... Mówię zupełnie poważnie - PO nie ma na swoich listach osób odpowiadających za reprywatyzację.

Beata Lubecka: Szuka pani wszystkich pretekstów, każdego argumentu, żeby uzasadnić swój wybór, a wiele działaczy jest zaskoczonych pani wyborem, np. tutaj może akurat nie działacz lewicy, ale liderka czarnego protestu, na Twitterze Marta Lempart napisała tak: "Dziewczyny, które w całej Polsce w upale zbierały podpisy, marzły na protestach, nie mają teraz prawa czuć się wyrolowane przez Barbarę Nowacką. Jak można tak szczuć na ludzi, którym się zawdzięcza wszystko?".

Barbara Nowacka: Nie za bardzo zauważyłam moment, w którym bym szczuła na jakichś ludzi, którzy ze mną współpracowali. Jestem bardzo szczęśliwa, że dwukrotnie udało mi się poprowadzić projekt "Ratujmy kobiety".

Nagraj swoje zdanie
Pozostałe tematy
Zobacz o czym wcześniej rozmawialiśmy
0 wypowiedzi | 19-11-2018

Masz zdanie na ten temat?

Weź udział w dyskusji. Nagraj swoje wideo i powiedz co myślisz!

Nagraj swoje zdanie
null
 
Tematy
Zobacz o czym wcześniej rozmawialiśmy
0 wypowiedzi | 19-11-2018
0 wypowiedzi | 13-11-2018