Prezydent wstrzymał nominacje generalskie. Słusznie?

09-08-2017 | 6 wypowiedzi
|
O co chodzi?

Prezydent Andrzej Duda odmówił zaplanowanego na 15. sierpnia przyjęcia nominacji generalskich. "W ocenie Prezydenta, trwające prace i brak uzgodnień dotyczących nowego systemu kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP nie stwarzają warunków do merytorycznej oraz uwzględniającej potrzeby armii oceny przedstawionych kandydatur do awansów generalskich." -...

Pozytywnie decyzję głowy państwa ocenia rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej - Jan Grabiec. Jego zdaniem Antoni Macierewicz prowadził w ostatnim czasie politykę zupełnie oderwaną od opinii Kancelarii Prezydenta i ekspertów wskazujących, że struktury dowodzenia Wojska Polskiego są rozmontowywane. - Dobrze, że...

Prezydent wstrzymał nominacje generalskie. Słusznie?

09-08-2017 | 6 wypowiedzi
|

Prezydent Andrzej Duda odmówił zaplanowanego na 15. sierpnia przyjęcia nominacji generalskich. "W ocenie Prezydenta, trwające prace i brak uzgodnień dotyczących nowego systemu kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP nie stwarzają warunków do merytorycznej oraz uwzględniającej potrzeby armii oceny przedstawionych kandydatur do awansów generalskich." - czytamy w komunikacie Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Pozytywnie decyzję głowy państwa ocenia rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej - Jan Grabiec. Jego zdaniem Antoni Macierewicz prowadził w ostatnim czasie politykę zupełnie oderwaną od opinii Kancelarii Prezydenta i ekspertów wskazujących, że struktury dowodzenia Wojska Polskiego są rozmontowywane. - Dobrze, że prezydent wreszcie stara się wywiązać z roli zwierzchnika sił zbrojnych i jeśli minister Macierewicz nie chce słuchać w tym zakresie Prezydenta, to Prezydent powinien podejmować stanowcze kroki - przekonuje Jan Grabiec.

Co zaskakujące, decyzję Andrzeja Dudy pozytywnie ocenia także poseł PiS - Daniel Milewski. - Wydaje się, że najpierw trzeba zakończyć proces reorganizacji struktury dowodzenia, a potem podejmować decyzje personalne - uzasadnia. Ciekawe czy wszyscy w PiS-ie myślą podobnie, czy to odosobniona (nieuzgodniona z kierownictwem partii) opinia.
Nagraj swoje zdanie
Pozostałe tematy
Zobacz o czym wcześniej rozmawialiśmy
Tematy
Zobacz o czym wcześniej rozmawialiśmy