PiS nie chce zamykać Okęcia, by Jaki wygrał wybory na prezydenta stolicy?

08-06-2018 | 0 wypowiedzi
|
O co chodzi?

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk tłumaczył w rozmowie z Konradem Piaseckim, co się stanie z lotniskiem Warszawa Okęcie, kiedy zostanie wybudowany Centralny Port Lotniczy.

Konrad Piasecki: Jak się nagle PiS zorientował, że Patryk Jaki z hasłem likwidacji Okęcia raczej ma małe szanse na  to żeście zaczęli mówić: "Nie, nie, Okęcia nie będziemy likwidować, premier postanowił - nie będzie likwidacji Okęcia".Andrzej Adamczyk: Ja bardzo sie obawiam, żebyśmy nie wpadli w taką retorykę w przestrzeni debaty publicznej...Ale to wyście wpadli! To rząd wpadł!Nie tutaj w studiu Radia ZET, ale generalnie w przestrzeni debaty publicznej żebyśmy nie wpadli w polemikę,...

PiS nie chce zamykać Okęcia, by Jaki wygrał wybory na prezydenta stolicy?

08-06-2018 | 0 wypowiedzi
|

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk tłumaczył w rozmowie z Konradem Piaseckim, co się stanie z lotniskiem Warszawa Okęcie, kiedy zostanie wybudowany Centralny Port Lotniczy.

Konrad Piasecki: Jak się nagle PiS zorientował, że Patryk Jaki z hasłem likwidacji Okęcia raczej ma małe szanse na  to żeście zaczęli mówić: "Nie, nie, Okęcia nie będziemy likwidować, premier postanowił - nie będzie likwidacji Okęcia".

Andrzej Adamczyk: Ja bardzo sie obawiam, żebyśmy nie wpadli w taką retorykę w przestrzeni debaty publicznej...

Ale to wyście wpadli! To rząd wpadł!

Nie tutaj w studiu Radia ZET, ale generalnie w przestrzeni debaty publicznej żebyśmy nie wpadli w polemikę, debatę, z której przeciętny Polak wyniesie wrażenie, że lotnisko Okęcie zostanie  zamknięte w przyszłym miesiącu, może w przyszłym roku, a być może na wakacje już nie będzie lotniska Okęcie.

(..)

Nikt nie mówi o tym, że lotnisko Okęcie - jeszcze raz powtórzę - będzie zamknięte za miesiąc, za dwa, za trzy, za rok.

Niech pan już nie powtarza, tylko niech pan powie, skąd się wzięło zdanie, że premier  Morawiecki już postanowił, że Okęcie likwidowane nie będzie?

Hiszpanie wybudowali lotnisko, które po budowie okazało się zbędne.

Wszystko to wiemy. Skąd w takim razie zdanie, że premier Morawiecki postanowił, że likwidacja Okęcia nie zostanie przeprowadzona?

Pan premier Morawiecki bardzo żywo interesuje się tym, co dzieje się m.in. w obszarze...

I podjął taką decyzję czy nie podjął jej?

Nie no, nie było takiej decyzji, taka decyzja nie wybrzmiała, ja nie odebrałem takiej decyzji.

No to o czym mówi Ryszard Czarnecki?

Pan europoseł Ryszard Czarnecki, mam nadzieję i mam takie przeświadczenie i przekonanie, rozmawiał m.in. z panem premierem Morawieckim, pan premier mógł wyrazić taką opinię i takie zdanie.

Czyli pośpieszył się Czarnecki?

Ale pan premier Morawiecki też przede wszystkim opiera się na opiniach ekspertów i na wynikach badań tych, którzy mają do tego szczególne uprawnienia. Rolą roztropnego polityka jest to, żeby wykorzystywać opinie ekspertów i podejmować polityczne decyzje dopiero wówczas. 

Nagraj swoje zdanie
Pozostałe tematy
Zobacz o czym wcześniej rozmawialiśmy
null