Młody poseł oskarża: "PiS nie realizuje obietnic wyborczych!" Ma rację?

02-10-2017 | 1 wypowiedź
|
O co chodzi?

Zawieszony poseł PiS, Łukasz Rzepecki, jasno dał do zrozumienia, że nie po drodze mu z działaniami jego - póki co aktualnej - partii. 

- Jeżeli ja jestem wyrzucany za realizację programu Prawa i Sprawiedliwości, to pan prezes Jarosław Kaczyński też powinien być wyrzucony z Prawa i Sprawiedliwości - mówił na konferencji...

Wszystko dlatego, że zagłosował za uchyleniem immunitetu innemu posłowi PiS, Dominikowi Tarczyńskiemu, za to że ten miał pomówić Marcina Kierwińskiego z PO.- Chce walczyć w polskim Sejmie o to żeby polscy posłowie, polscy parlamentarzyści byli równi wobec prawa. To jest dla mnie najważniejsze, realizuje to zgodnie z...

Młody poseł oskarża: "PiS nie realizuje obietnic wyborczych!" Ma rację?

02-10-2017 | 1 wypowiedź
|

Zawieszony poseł PiS, Łukasz Rzepecki, jasno dał do zrozumienia, że nie po drodze mu z działaniami jego - póki co aktualnej - partii. 

- Jeżeli ja jestem wyrzucany za realizację programu Prawa i Sprawiedliwości, to pan prezes Jarosław Kaczyński też powinien być wyrzucony z Prawa i Sprawiedliwości - mówił na konferencji prasowej.

Wszystko dlatego, że zagłosował za uchyleniem immunitetu innemu posłowi PiS, Dominikowi Tarczyńskiemu, za to że ten miał pomówić Marcina Kierwińskiego z PO.

- Chce walczyć w polskim Sejmie o to żeby polscy posłowie, polscy parlamentarzyści byli równi wobec prawa. To jest dla mnie najważniejsze, realizuje to zgodnie z programem Prawa i Sprawiedliwości - zaznaczył poseł Rzepecki. 

Za tą właśnie walkę PiS wydalił go ze swojego klubu parlamentarnego. Wszystko rozbija się o to, że ten po prostu chciał robić to czego jego zdaniem, co podkreślał wielokrotnie, PiS nie robi - realizować obietnice wyborcze. Zawieszony poseł był już przeciwny podwyżkom cen benzyny oraz reformie sądownictwa. 

- Dobra zmiana to jest ta, która wygrała wybory, to są przede wszystkim obywatele. Miliony Polaków, którzy głosowali za dobrą zmianą, a nie jedna osoba, pan prezes Jarosław Kaczyński! - stwierdził na zakończenie konferencji prasowej Łukasz Rzepecki.

Ale, zdaniem Katarzyny Lubnauer z Nowoczesnej, to właśnie prezes PiS jest tym, który faktycznie pociąga za sznurki Dobrej Zmiany.

- Jarosław Kaczyński ma ten przywilej, że wszyscy i tak biegają do niego, żeby dostać dostęp do ucha prezesa - oceniła.

Posłowie opozycji nie mają wątpliwości, że taki "wyskok" Łukasza Rzepeckiego jest pierwszym, lecz nie ostatnim w PiSie.

- Ten zbyt ciasny uniform, który swoim posłom zakłada Jarosław Kaczyński, prędzej czy później zaczyna przeszkadzać - zauważył Marcin Kierwiński z PO.

W PiS inaczej niż mówi przekaz dnia, myśleć, głosować i mówić nie można. Potwierdzają to słowa innego posła PiS, Jana Marii Jackowskiego: - Naruszał (Łukasz Rzepecki - przyp. red) dyscyplinę, która była zarządzona w sprawie głosowań i wypowiadał się publicznie.

Po konferencji prasowej poseł Rzepecki chciał porozmawiać z prezesem PiS w cztery oczy, by dowiedzieć się, jakie dokładnie są powody wyrzucenia go z klubu, ale odbił się od drzwi.

- Prezes nie miał czasu, żeby się ze mną spotkać i porozmawiać - skomentował na odchodne zawieszony poseł.

Nagraj swoje zdanie
Pozostałe tematy
Zobacz o czym wcześniej rozmawialiśmy
Tematy
Zobacz o czym wcześniej rozmawialiśmy