Ministrowi nie starcza do pierwszego. Politycy zarabiają za mało?

28-02-2018 | 1 wypowiedź
|
O co chodzi?

Gościem środowej porannej rozmowy w Radiu ZET był Jarosław Gowin. Polityk stwierdził, że politycy "biedują".

- Teraz się odwołam do konkretnej swojej sytuacji, kiedy byłem ministrem sprawiedliwości. Miałem wtedy trójkę dzieci na utrzymaniu, studiowały. I słowo honoru - czasami nie starczało do pierwszego. I teraz sytuacja, w której minister - minister sprawiedliwości odpowiada za budżet dziesięciomiliardowy, minister nauki za budżet dwudziesto miliardowy - zamiast skupiać się na sprawach państwa, zastanawia się, jak dożyć do pierwszego, to nie jest sytuacja zdrowa z punktu widzenia państwa. Każdy przyzna, że to jest sytuacja niezdrowa, w której minister zarabia o...

Ministrowi nie starcza do pierwszego. Politycy zarabiają za mało?

28-02-2018 | 1 wypowiedź
|

Gościem środowej porannej rozmowy w Radiu ZET był Jarosław Gowin. Polityk stwierdził, że politycy "biedują".

- Teraz się odwołam do konkretnej swojej sytuacji, kiedy byłem ministrem sprawiedliwości. Miałem wtedy trójkę dzieci na utrzymaniu, studiowały. I słowo honoru - czasami nie starczało do pierwszego. I teraz sytuacja, w której minister - minister sprawiedliwości odpowiada za budżet dziesięciomiliardowy, minister nauki za budżet dwudziesto miliardowy - zamiast skupiać się na sprawach państwa, zastanawia się, jak dożyć do pierwszego, to nie jest sytuacja zdrowa z punktu widzenia państwa. Każdy przyzna, że to jest sytuacja niezdrowa, w której minister zarabia o dużo mniej niż wielu jego podwładnych. Bo ministrowie zarabiają mniej niż dyrektorzy departamentów - mówił Gowin.

Konrad Piasecki z Radia ZET dziwił się dlaczego Zjednoczona Prawica jeszcze tego nie zmieniła skoro jest to "niezdrowa z punktu widzenia państwa sytuacja".

Konrad Piasecki: Cóż prostszego jak to zmienić, mając większość parlamentarną?

Jarosław Gowin: Czasami politykom brakuje odwagi, by stanąć naprzeciwko presji mediów. Bo przyzna pan, panie redaktorze, niech pan się też jako przedstawiciel świata medialnego uderzy w piersi, że wszelkie próby podejmowane przez nas w tej kadencji, przez inne rządy w poprzednich kadencjach zracjonalizowania systemu tego wynagrodzeń spotkały się z frontalnym uderzeniem medialnym.

Nie czuję się reprezentantem całego świata medialnego. Czuję się reprezentantem Konrada Piaseckiego. Konrad Piasecki zawsze mówił, że podwyżki dla członków rządu powinny być, jeśli chodzi o posłów, zgodziłbym się, że powinny być pod warunkiem ograniczenia liczby posłów w polskim Parlamencie.

Zgadzam się, też jestem zwolennikiem ograniczenia liczby posłów. Natomiast musimy rozwiązać problem wynagrodzeń wiceministrów, zwłaszcza tych, którzy nie są posłami. Bo posłowie mają jeszcze diety, a jeżeli są spoza Warszawy, mają tu bezpłatne lokum. Wiceministrowie, którzy przyjeżdżają spoza Warszawy, po prostu biedują.

A Ty? Jak uważasz? Politycy zarabiają za mało? Nagraj się na Mam Zdanie i wyraź swoją opinię.

Nagraj swoje zdanie
Pozostałe tematy
Zobacz o czym wcześniej rozmawialiśmy
null