Koalicja Obywatelska: .Nowoczesna jest wasalem PO?

03-10-2018 | 0 wypowiedzi
|
O co chodzi?

Gościem Beaty Lubeckiej była przewodnicząca .Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Polityk komentowała zarzut, jakoby jej partia miałaby być wasalem PO w ramach Koalicji Obywatelskiej. 

Beata Lubecka: Czyli Nowoczesna jest wasalem PO, żeby w ogóle przetrwać.Katarzyna Lubnauer: Jako szefowa Nowoczesnej podjęłam decyzję, że ponieważ chcę, żeby wartości i ludzie Nowoczesnej mieli szanse w tych wyborach samorządowych, bo wystawiamy ponad tysiąc na radnych w całej Polsce. Większość z nich kandyduje z czołowych miejsc listy albo Koalicji Obywatelskiej, albo z innych środowisk. Do sejmiku samego tam jest 20 jedynek. Natomiast w Warszawie na 9 okręgów mamy dwie jedynki np.Pani...

Koalicja Obywatelska: .Nowoczesna jest wasalem PO?

03-10-2018 | 0 wypowiedzi
|

Gościem Beaty Lubeckiej była przewodnicząca .Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Polityk komentowała zarzut, jakoby jej partia miałaby być wasalem PO w ramach Koalicji Obywatelskiej. 

Beata Lubecka: Czyli Nowoczesna jest wasalem PO, żeby w ogóle przetrwać.

Katarzyna Lubnauer: Jako szefowa Nowoczesnej podjęłam decyzję, że ponieważ chcę, żeby wartości i ludzie Nowoczesnej mieli szanse w tych wyborach samorządowych, bo wystawiamy ponad tysiąc na radnych w całej Polsce. Większość z nich kandyduje z czołowych miejsc listy albo Koalicji Obywatelskiej, albo z innych środowisk. Do sejmiku samego tam jest 20 jedynek. Natomiast w Warszawie na 9 okręgów mamy dwie jedynki np.

Pani powiedziała 1000 kandydatów, a na ile możliwych miejsc, jeśli chodzi o Koalicję Obywatelską?

Koalicja Obywatelska wystawia 10 tys. kandydatów...

Czyli 1/10 ma Nowoczesna.

To jest w ten sposób, że w Warszawie zwykle mamy po jednym kandydacie w każdym okręgu i on jest zwykle na wyższym niż niższym miejscu. W niektórych okręgach mamy dwóch kandydatów. Natomiast nie zmienia to faktu, że jeżeli chce się realizować swoje wartości, swoje programy, trzeba to robić w ramach układu, który ma szanse zwycięstwa. I koalicja jest takim układem, takim małżeństwem trochę z rozsądku, a jednocześnie jest koalicją racji stanu, bo mamy taką a nie inną sytuację w Polsce. I z pełną odpowiedzialnością uważam, że to jest dobre rozwiązanie i dla Polski, i dla Nowoczesnej.

A czy w ramach tego małżeństwa z rozsądku Grzegorz Schetyna może sypnąć groszem i pomóc w spłaceniu długów Nowoczesnej?

Oczywiście, że jest to niemożliwe. Natomiast ja powiem szczerze, że jak na sytuację, w której odziedziczyłam partię, to bardzo dobrze sobie radzimy z finansami. Natomiast jeszcze wracając – o

tym, że jest to rzeczywista koalicja, nawet świadczy fakt, że jeżeli mówi się o PiS-ie czasami, że to ma być Zjednoczona Prawica i że to jest koalicja, jeżeli pani zobaczy logo na karcie do głosowania, bo w tych wyborach wyjątkowo będzie tak, że na każdej karcie do głosowania przy komitecie będzie logo, to tam będzie tylko PiS. Natomiast logo Koalicji Obywatelskiej to jest znaczek PO, znaczek Nowoczesnej taki jak mam w klapie, Koalicja Obywatelska, w związku z tym jest to normalna koalicja dwóch podmiotów.

Czyli chce mi pani powiedzieć, że Nowoczesna nie została zmarginalizowana i nie została zwasalizowana.

Jest to jedyna prawdziwa koalicja w tych wyborach. Zachęcam do głosowania.

Katarzyna Lubnauer, liderka Nowoczesnej.

Nagraj swoje zdanie
Pozostałe tematy
Zobacz o czym wcześniej rozmawialiśmy
0 wypowiedzi | 19-11-2018

Masz zdanie na ten temat?

Weź udział w dyskusji. Nagraj swoje wideo i powiedz co myślisz!

Nagraj swoje zdanie
null
 
Tematy
Zobacz o czym wcześniej rozmawialiśmy
0 wypowiedzi | 19-11-2018
0 wypowiedzi | 13-11-2018