Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna stanąć przed sądem?

18-10-2018 | 0 wypowiedzi
|
O co chodzi?

Gościem Beaty Lubeckiej był opozycjonista z czasów PRL Adam Borowski. Mówił, którego kandydata w walce o fotel prezydenta Warszawy popiera i dlaczego.

Adam Borowski: Wystąpienie Jakiego z partii to fikcja, ale to jedyny polityk, który może dokonać realnej zmiany. Gronkiewicz powinna mieć postawione zarzuty.„Wystąpienie Patryka Jakiego z Solidarnej Polski to fikcja. Zawsze jest fikcją, jeżeli jakikolwiek urzędnik państwowy, idąc na stanowisko, które nominalnie jest bezpartyjne, zrzeka się członkostwa w partii” – mówi gość Radia ZET, opozycjonista z czasów PRL a obecnie szef warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej” Adam Borowski. Dodaje, że Andrzej Duda też...

Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna stanąć przed sądem?

18-10-2018 | 0 wypowiedzi
|

Gościem Beaty Lubeckiej był opozycjonista z czasów PRL Adam Borowski. Mówił, którego kandydata w walce o fotel prezydenta Warszawy popiera i dlaczego.

Adam Borowski: Wystąpienie Jakiego z partii to fikcja, ale to jedyny polityk, który może dokonać realnej zmiany. Gronkiewicz powinna mieć postawione zarzuty.

„Wystąpienie Patryka Jakiego z Solidarnej Polski to fikcja. Zawsze jest fikcją, jeżeli jakikolwiek urzędnik państwowy, idąc na stanowisko, które nominalnie jest bezpartyjne, zrzeka się członkostwa w partii” – mówi gość Radia ZET, opozycjonista z czasów PRL a obecnie szef warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej” Adam Borowski. Dodaje, że Andrzej Duda też zrzekł się legitymacji partyjnej, ale wciąż musi realizować postulaty PiS. Gość Radia ZET uważa, że Jaki to „jedyny człowiek, który może dokonać realnej zmiany w ratuszu, ponieważ każdy inny kandydat, który nie ma za sobą aparatu, pogubi się”. „Np. pan Śpiewak - dobry człowiek - walczył przez całe lata z PO o mieszkańców tylko tyle, że on jest sam. Nie ma aparatu. Jak wejdzie do ratusza, to ci urzędnicy go zjedzą po prostu” – komentuje były działacz opozycji. Zaznacza, że polityk idzie do wyborów właśnie po to, by wcielać swoje idee.

Pytany przez Beatę Lubecką o zmianę zdania Patryka Jakiego np. w sprawie in vitro, Adam Borowski odpowiada, że czasami kandydat musi zrezygnować z niektórych, wcześniejszych postulatów, by zostać wybranym. „Przypuszczam, że Jaki nie będzie wspierał in vitro” – dodaje.

Piotr Guział prawą ręką Patryka Jakiego? „Lewicowiec i oczywiście nie podoba mi się to. Tylko, żeby wygrać, czasem trzeba wchodzić w różne koalicje” – uważa Borowski. Jego zdaniem „czasami wchodzi się w koalicje lepsze lub gorsze po to tylko, by móc realizować swoje zasadnicze punkty programu”.

Opozycjonista z czasów PRL uważa, że Hanna Gronkiewicz-Waltz „powinna być pociągnięta do odpowiedzialności, powinna mieć postawione zarzuty chociażby za niedopełnienie obowiązków”. „PO jest mafią, która opanowała Warszawę a Gronkiewicz dała na to pozwolenie” – uważa gość Radia ZET. Jego zdaniem obecna prezydent stolicy „powinna być zdyskwalifikowana jako urzędnik państwowy”. Warszawiacy zadowoleni z jej rządów? „Czasami ludzie robią niemądre rzeczy i każdy, kto zagłosuje na pana Trzaskowskiego jest niemądry” – mówi Adam Borowski.

Pytany o taśmy z udziałem Mateusza Morawieckiego, były opozycjonista odpowiada: „Te taśmy, w porównaniu z tym, co od 2014 roku słyszeliśmy w wykonaniu polityków PO, to jest Małe Miki”. Dodaje, że ludzie nie są dokonali i czasem mówią różne rzeczy. „Ja znam pana Morawieckiego, bo razem z nim byłem w jednej organizacji, którą kierował jego ojciec. To znakomity bankowiec” – ocenia Borowski i dodaje, że Morawiecki robi teraz dużo dobrego dla Polski i dla „przeciętnego obywatela”.

Nagraj swoje zdanie
Pozostałe tematy
Zobacz o czym wcześniej rozmawialiśmy
0 wypowiedzi | 19-11-2018

Masz zdanie na ten temat?

Weź udział w dyskusji. Nagraj swoje wideo i powiedz co myślisz!

Nagraj swoje zdanie
null
 
Tematy
Zobacz o czym wcześniej rozmawialiśmy
0 wypowiedzi | 19-11-2018
0 wypowiedzi | 13-11-2018