El. MŚ 2018. Czy zapewnimy sobie awans już we wrześniu?

01-09-2017 | 4 wypowiedzi
|
O co chodzi?

Przed nami mecze eliminacji MŚ 2018 z Danią i Kazachstanem. Już po nich reprezentacja Polski może być pewna awansu na turniej w Rosji.

W piątek biało-czerwoni zagrają na wyjeździe z Danią. - Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to dla nas bardzo ważny, ale z drugiej strony może być najcięższy w tych eliminacjach, gramy na wyjeździe i musimy być przygotowani - powiedział przed meczem Robert Lewandowski.Trzy dni później rywalem podopiecznych Adama Nawałki będzie Kazachstan. Jedyna drużyna, która w tych eliminacjach urwała Polakom punkty. Lekceważyć nie wolno żadnego rywala. - Prezes Boniek mówi, że każdy mecz jest trudny. Stara się takie napięcia i taką pokorę...

El. MŚ 2018. Czy zapewnimy sobie awans już we wrześniu?

01-09-2017 | 4 wypowiedzi
|

Przed nami mecze eliminacji MŚ 2018 z Danią i Kazachstanem. Już po nich reprezentacja Polski może być pewna awansu na turniej w Rosji.

piątek biało-czerwoni zagrają na wyjeździe z Danią. - Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to dla nas bardzo ważny, ale z drugiej strony może być najcięższy w tych eliminacjach, gramy na wyjeździe i musimy być przygotowani - powiedział przed meczem Robert Lewandowski.

Trzy dni później rywalem podopiecznych Adama Nawałki będzie Kazachstan. Jedyna drużyna, która w tych eliminacjach urwała Polakom punkty. Lekceważyć nie wolno żadnego rywala. - Prezes Boniek mówi, że każdy mecz jest trudny. Stara się takie napięcia i taką pokorę piłkarzom przekazać - zaznaczył w rozmowie z nami Roman Kołtoń.

O rozluźnieniu w kadrze jednak nie ma mowy. Przewaga w tabeli jest pokaźna, ale wciąż niewystarczająca. - Jeśli będziemy myśleli, że mamy przewagę i możemy sobie trochę zluzować albo jak coś nie wyjdzie, to jeszcze mamy czas, to nie będzie to dobre myślenie, bo raczej powinniśmy myśleć, żeby to jak najszybciej załatwić - przestrzegał Lewandowski na konferencji prasowej.

Najszybciej, czyli już we wrześniu. Wygrać, a przy okazji pomóc Lewandowskiemu, który walczy z Cristiano Ronaldo o koronę króla strzelców. 

- To są fenomenalni piłkarze. Lewy ma szansę być lepszy, bo Lewy jest po prostu zabójcą w tej reprezentacji, ta reprezentacja funkcjonuje, a Lewy ja puentuje. Ja bym powiedział tak: jak Lewy nie może, to mu Piszczek pomoże, jak Lewy nie może, to Glik pomoże - przekonywał Kołtoń.

A Glik jest w wyjątkowej formie. W klubie strzela jak na zawołanie. - W reprezentacji chyba już trzy lata bramki nie strzeliłem, także chciałbym tę przerwę wreszcie zniwelować - powiedział obrońca AS Monaco.

Przewaga w tabeli naszej grupy eliminacyjnej daje nam margines błędu. Ale czy warto kusić los? Załatwmy to jak najszybciej. Udowodnijmy, że piąte miejsce naszej kadry w rankingu FIFA to nie przypadek.

Nagraj swoje zdanie
Pozostałe tematy
Zobacz o czym wcześniej rozmawialiśmy
Tematy
Zobacz o czym wcześniej rozmawialiśmy