Czy Przystanek Woodstock jest bezpieczny?

03-08-2017 | 4 wypowiedzi
|
O co chodzi?

Mimo wszelkich przeciwności 23 Przystanek Woodstock właśnie ruszył. Zobaczcie jak się zapowiada jedyna impreza w Polsce o "podwyższonym ryzyku".

23 przystanek Woodstock właśnie się rozpoczął. Tłumami zjeżdżają się ludzie z całego świata na jedyną taką imprezę w roku. Jednak MSWiA twierdzi, że festiwal nie powinien był się wcale odbyć. Według ministerstwa przystanek Woodstock stwarza ogromne zagrożenie terrorystyczne. Jednak jak pokazują wydarzenia za granicą, do ataków dochodzi na różnego typu imprezach masowych, a tylko Woodstock stanął pod znakiem zapytania.- Żadna impreza nie ma...

Czy Przystanek Woodstock jest bezpieczny?

03-08-2017 | 4 wypowiedzi
|

Mimo wszelkich przeciwności 23 Przystanek Woodstock właśnie ruszył. Zobaczcie jak się zapowiada jedyna impreza w Polsce o "podwyższonym ryzyku".

23 przystanek Woodstock właśnie się rozpoczął. Tłumami zjeżdżają się ludzie z całego świata na jedyną taką imprezę w roku. Jednak MSWiA twierdzi, że festiwal nie powinien był się wcale odbyć. 

Według ministerstwa przystanek Woodstock stwarza ogromne zagrożenie terrorystyczne. Jednak jak pokazują wydarzenia za granicą, do ataków dochodzi na różnego typu imprezach masowych, a tylko Woodstock stanął pod znakiem zapytania.

- Żadna impreza nie ma podwyższonego ryzyka, tylko my. Na jakiej podstawie? Z jakiego powodu? Ja nie słyszałem niczego o żadnym alercie, o żadnych niebezpieczeństwach, żeby się działy w Polsce.  O niczym takim nie słyszałem - mówi Jerzy Owsiak, z Fundacji WOŚP.

O odbyciu się imprezy miał zdecydować burmistrz Kostrzyna Nad Odrą. Jak sam twierdzi przystanek Woodstock, stał się dorobkiem nie tylko Kostrzyna ale przede wszystkim całej Polski. Wydał zgodę.

- Jestem przekonany, że gdyby okazało się, że pojawia się informacja, że zagrożenie zamachem wzrasta to odpowiednie służby w naszym kraju by zadziałały, no i zadbały  o nasze bezpieczeństwo. Mamy do nich pełne zaufanie. Mamy podstawy tak mówić bo zajmują się nami, opiekują się festiwalem kilkanaście lat - mówi Andrzej Knut, Burmistrz Kostrzyna Nad Odrą. 

Gdy w powietrzu wisi polityczna walka, festiwalowi goście bawią się w najlepsze i czekają na pierwsze koncerty. Przystanek Woodstock ściągnął ludzi z najdalszych zakątków świata. Przede wszystkim dlatego, że słynie z otwartości uczestników.

Ludzie na festiwalu organizowanym przez Fundację WOŚP czują się bezpiecznie. Do tego stopnia że przyjeżdżają co roku całymi rodzinami. Przystanek Woodstock od ponad 20 lat łączy wszystkie pokolenia.  

Nagraj swoje zdanie
Pozostałe tematy
Zobacz o czym wcześniej rozmawialiśmy
Tematy
Zobacz o czym wcześniej rozmawialiśmy