Czy ochroniarz powinien zapłacić odszkodowanie postrzelonemu złodziejowi?

07-03-2018 | 1 wypowiedź
|
O co chodzi?

Krzysztof Ł. został skazany przez sąd na rok więzienia w zawieszeniu oraz 4 lata zakazu działalności związanej z ochroną osób i mienia. Odbyła się również rozprawa apelacyjna, a jej wyrok zapadnie 12 marca. Oskarżonego czeka też proces cywilny, w którym postrzelony złodziej domaga się od niego miliona złotych...

29-letni włamywacz okradał jeden z domów w Malborku. W pewnym momencie włączył się alarm i na miejscu zjawili się ochroniarze, którzy zorientowawszy się, co się wydarzyło, rzucili się w pogoń za przestępcą. Jeden z ochroniarzy wyciągnął broń i postrzelił bandytę. Ten miał pecha, bo kula przeszła dokładnie przez...

Czy ochroniarz powinien zapłacić odszkodowanie postrzelonemu złodziejowi?

07-03-2018 | 1 wypowiedź
|

Krzysztof Ł. został skazany przez sąd na rok więzienia w zawieszeniu oraz 4 lata zakazu działalności związanej z ochroną osób i mienia. Odbyła się również rozprawa apelacyjna, a jej wyrok zapadnie 12 marca. Oskarżonego czeka też proces cywilny, w którym postrzelony złodziej domaga się od niego miliona złotych odszkodowania. 

 

29-letni włamywacz okradał jeden z domów w Malborku. W pewnym momencie włączył się alarm i na miejscu zjawili się ochroniarze, którzy zorientowawszy się, co się wydarzyło, rzucili się w pogoń za przestępcą. Jeden z ochroniarzy wyciągnął broń i postrzelił bandytę. Ten miał pecha, bo kula przeszła dokładnie przez kręgosłup, w wyniku czego do końca życia będzie poruszał się na wózku inwalidzkim. Sprawa trafiła do sądu.
 
Sąd w Tczewie skazał pracownika ochrony na rok więzienia w zawieszeniu i 4 lata zakazu działalności związanej z ochroną osób i mienia oraz z posiadaniem broni palnej. Z decyzją sądu nie zgadza się dużą część opinii publicznej. Internauci piszą, m.in. że „złodziejstwo powinno być zawodem wysokiego ryzyka”.

Sprawa wywołała wiele emocji nie tylko wśród mieszkańców Malborka. — Wyrok jest nieprawomocny, a nasz pracownik wciąż jeszcze walczy o uniewinnienie. Przeżył wiele problemów, ale chce nadal pracować. Otrzymujemy nawet wyrazy poparcia w tej sprawie — komentował szef firmy ochroniarskiej w rozmowie z WP.pl.

Internauci są niezadowoleni z postawy sądu. Oto niektóre z komentarzy:

„Sam bym strzelił, ktoś pracuje i dorabia się, a tu przyjdzie łachmyta i kradnie...Popieram ochroniarza”

"Takim wyrokiem sąd daje ewidentne przyzwolenie na włamywanie! Ktoś idzie kraść niech się liczy że może być postrzelony. Za swoje leczenie i wózek też powinien płacić ze swoich pieniędzy, a nie z podatków naszych!”

Nagraj swoje zdanie
Pozostałe tematy
Zobacz o czym wcześniej rozmawialiśmy
null